Dentální hygiena

Našim cílem je předcházet a zamezit onemocněním dutiny ústní. Při dlouhodobě nedostatečném či nesprávném čistění zubů dochází ke vzniku demineralizací, následně zubnímu kazu, k zánětu dásní, které později přechází v onemocnění parodontu. Nesprávná technika čištění může způsobit i jiné poškození zubní tkáně, jako jsou odhalené zubní krčky. Proto je důležité odstranit všechny faktory, jako je zubního povlak, zubní kámen, zlozvyky a mnohdy i stravovací návyky, které vyvolávají tato onemocnění. Důležitá je spolupráce pacienta nejen během ošetření, ale i v mezičase. S tím souvisí i nutný doprovod rodičů u dětských pacientů.

Tyto faktory také výrazně komplikují ortodontickou léčbu a v závažných případech je nutné léčbu zastavit či předčasně ukončit. Proto je v období léčby rovnátky vhodné docházet na dentální hygienu častěji a to 2- 3x ročně.

Obsah, použité metody, doba ošetření a frekvence návštěv dentální hygieny se liší na základě klinického nálezu daného pacienta.

Vstupní ošetření děti i dospělí

Doba trvání: 60 minut

Cena: dospělí 1 300 Kč, děti 1 000 Kč

Zahrnuje vyplnění anamnestického dotazníku a informovaného souhlasu, vyšetření parodontu, okolních tkání a úrovně ústní hygieny pomocí speciálních indexů, sestavení a vysvětlení léčebného plánu, dále odstranění zubního plaku, kamene a pigmentací pomocí speciálních nástrojů. Doba k odstranění nánosů je individuální a někdy je zapotřební více návštěv. V neposlední řadě Vás naučíme správnou techniku čištění a vybereme vhodné pomůcky, které si u nás můžete zakoupit a ihned vyzkoušet. Posledním krokem je výživa zubů pomocí fluoridů.

Doporučujeme na každou návštěvu přinést pomůcky běžně požívané při domácí hygieně. Uvítáme i rentgen, pokud jej máte k dispozici.

Recall/dočištění

Doba trvání: 45 minut

Cena: dospělí 800 Kč, děti 600 Kč

Zahrnuje aktualizaci anamnestického dotazníku, kontrolní indexy, odstranění zubního kamene, pigmentací, nánosů plaku, reinstruktáž a rekalibrace dentálních pomůcek s následnou fluoridací.

Frekvence kontrolních vyšetření při ortodontické léčbě je 2x-3x ročně, u běžných pacientů 1-2x ročně.

Air-flow

Doba trvání: 30 minut

Cena: děti 500 Kč, dospělí 1 000 Kč

Provádí se pomocí speciálního přístroje air-flow s využitím prášku, který obsahuje sodu bikarbonu nebo glycerin a promíchává se s vodou a vzduchem. Pískování je schopno tlakem odstranit čerstvě kalcifikovaný zubní kámen a pigmentace z potravin a nápojů, jako je červené víno, káva a další. Navrátí zubům jejich přirozenou bělost šetrným způsobem, také neutralizuje kyselé prostředí v dutině ústní. Celý zákrok zakončujeme fluoridací.

Zákrok je možný pouze u pacientů, kteří netrpí zánětem dásní a respiračním onemocněním, a proto na něj objednáváme pouze v ordinaci již registrované pacienty.

Ceny pomůcek

Klasický kartáček

90 Kč

Mezizubní kartáček

20 Kč/ks

Jednosvazkový kartáček

80 Kč

Indikátory plaku v tabletách 10 ks

70 Kč

Remineralizační pasta GC MI paste plus

490 Kč

Kdy se přeobjednat?

Pokud máte opar nebo jiné infekční onemocnění

Ordinační doba

Pondělí, středa 15:30-18:30

Kontakty

+420 702 086 949

hygienistka@ortodoncie-ostrava.cz

Pokud jste se nedovolali, budeme Vás v co nejbližší době kontaktovat zpět.

Dentální hygiena není hrazena zdravotními pojišťovnami, ale přispívají na ni svými bonusovými programy.